Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
3 листопада 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон (проект № 2679) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі».
Зазначений Закон дає змогу суттєво вплинути на організацію роботи центрів надання адміністративних послуг.
Що саме змінюється і як це вплине на громадян, пояснили в Мінцифрі:
- Розвивається мережа ЦНАП.
Відтепер міські, селищні та сільські ради, що представляють інтереси 1469 територіальних громад, обов'язково створюватимуть ЦНАПи. А ЦНАП, що утворені районними держадміністраціями (за винятком м. Києва), будуть трансформовані.
- ЦНАП стають територіально більш доступними.
Кабмін отримав повноваження встановлювати критерії територіальної доступності ЦНАП, включаючи територіальні підрозділи та віддалені і пересувні робочі місця адміністраторів.
- Кількість послуг, які надаються через ЦНАП, збільшується та уніфікується.
Громадяни зможуть отримати всі наявні адміністративні послуги органів місцевого самоврядування в одному місці - у ЦНАП.
- Мінцифра запроваджує моніторинг якості адміністративних послуг у всіх ЦНАП.
Відтепер Мінцифра може відстежувати та аналізувати якість надання адміністративних послуг у всіх ЦНАП. Це дасть змогу визначати проблемні питання та підвищувати рівень якості надання послуг.
- Спрощується подання заяв.
Адміністратори ЦНАП можуть не лише допомогти громадянам із заповненням заяви, а й заповнити її самостійно у випадках, передбачених законодавством. Це дасть змогу уникнути помилок та зберегти час.
- Громадяни отримують нові можливості.
Українці зможуть залишати зворотний зв'язок із зауваженнями та пропозиціями щодо якості послуг на веб-сайті суб'єкта, у якого їх отримали.
- ЦНАП отримають право використовувати позначення «Центр Дії».
Крім найменування та символіки, Центри отримали право використовувати позначення «Центр Дії». Це означає, що ЦНАП, незалежно від їх місцезнаходження, буде впізнаваним брендом у сфері надання адмінпослуг і працюватиме з порталом «Дія».
На сторінці Верхової Ради у Facebook уточнено, що документ також пропонує уточнити термін «адміністративна послуга» - у випадках, визначених Законом, адміністративні послуги можуть надаватися без подання заяви. Дії органів влади, пов'язані з реалізацією прав осіб, також визнаються адміністративними послугами.
Надання результатів адміністративних послуг передбачено іншими видами поштових відправлень, а не лише рекомендованим листом.
Джерело: сайт «Юрліга»