flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДСА України врегулювала діяльність судової охорони

08 грудня 2015, 11:29

Відповідно до ч.5 ст.150 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з метою утворення відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України, на виконання положень Закону України «Про Національну поліцію» наказом ДСА України від 06.11.2015 року №191 затверджено Положення про Державну установу «Служба судової охорони».

Служба судової охорони - сукупність підрозділів, які входять до складу Державної установи «Служба судової охорони», що здійснюють підтримання громадського порядку в суді, запобігання та припинення проявів неповаги до суду, охорона приміщень та іншого майна судів та інших органів судової влади, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників апаратів судів та їх близьких родичів (батьків, дружини, чоловіка, дітей), забезпечення безпеки учасників судового процессу.

Основними завданнями Служби є:

- підтримання громадського порядку в суді;

- припинення проявів неповаги до суду;

- охорона приміщень та іншого майна судів та інших органів судової влади;

- виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників апаратів судів та їх близьких родичів (батьків, дружини, чоловіка, дітей);

- забезпечення безпеки учасників судового процесу;

- забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві;

- охорона державних спеціалізованих установ, що проводять судові експертизи.

Загальне керівництво і контроль за діяльністю Служби здійснює голова ДСА України або зайого дорученням заступник голови ДСА. Координацію діяльності Служби здійснює самостійний структурний підрозділ ДСА України, на який покладено функції методичного забезпечення діяльності Служби.

 

Згідно з положенням на вході до приміщень суду, іншого органу судової влади обладнуються пункти пропуску з відповідними технічними засобами контролю, зокрема рамковими та ручними металошукачами і відеоспостереженням. Відеоспостереження також встановлюється у коридорах і фойє суду.

Не може бути заборонено пронесення до приміщень суду аудіо-, відео-, кіно-, фотоапаратури.

Працівники Служби можуть застосовувати заходи фізичного впливу, спецзасоби, зброю в порядку передбаченому законом для працівників правоохоронних органів та також працівників, що здійснюють охоронну діяльність.