Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На черговому засіданні 22 січня 2016 року Пленум Верховного Суду України вирішив звернутися до Конституційного Суду з двома конституційними поданнями:
1. Щодо відповідності (конституційності) положень абзацу першого, другого, четвертого, шостого частини п'ятої статті 141 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року № 2453-vі щодо звуження гарантій матеріального забезпечення та соціального захисту суддів у відставці положень частини першої статті 8, статті 21, частин першої, п'ятої статті 126, статтями 150, 152 Конституції. Мова йде про неприпустимість звуження гарантій матеріального забезпечення та соціального захисту суддів у відставці. Голова ВСУ Ярослав Романюк зазначив, що «ці гарантії - не привілеї і пільги, а основи незалежності для працюючого судді, його впевненості в тому, що держава потурбувалася про нього і забезпечила йому гідну старість, запобігаючи, таким чином, від можливих спокус при здійсненні правосуддя».
2. Щодо відповідності (конституційності) положень пункту 11 Прикінцевих положень Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» в частині визначення порядку застосування норм і положень Закону «Про судоустрій і статус суддів», статтями 1, 3, 6, частини першої статті 8, частини першої статті 129 Конституції України. Судді вважають, що надане Кабміну право встановлювати розміри і порядок застосування норм Закону про судоустрій суперечить конституційному принципу поділу влади.
Подання вже надійшли до Конституційного Суду України.
Джерело: сайт «Юрліга»