Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 16 березня 2016 року розглянув справу № 6-2426цс15 за позовом прокурора в інтересах звільненої про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
При розгляді була сформована наступна правова позиція.
Відповідно до статті 36-1 Закону «Про прокуратуру» (в редакції, чинній на момент звернення в суд - квітень 2014 року) і частиною другою статті 45, частини першої статті 46 ЦПК (в редакції, чинній на момент звернення в суд) передбачено право прокурора з метою представництва інтересів громадянина або держави в суді у межах повноважень, визначених законом, звертатися до суду з позовною заявою, брати участь у розгляді справ за його позовом тощо. Органи та інші особи, які відповідно до статті 45 цього Кодексу звернулися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах, мають процесуальні права й обов'язки особи, в інтересах якої вони діють, за винятком права укладати мирову угоду.
Отже, прокурор, який бере участь у справі, має обов'язки і користується правами сторони, крім права на укладення мирової угоди.
Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку про те, що положення закону щодо початку перебігу строку звернення до суду поширюється і на звернення прокурора до суду з позовною заявою в інтересах громадянина.
Джерело: сайт «Юрліга»